Beslenme ve Diyet,  Genel,  Güzellik

Selülit Nasıl Giderilir? Kısa Sürede Selülitten Kurtulma Yolları Nelerdir?

Kadınları en çok rahatsız eden durumlardan biri de selülitlerdir. Selülitlerin nasıl giderileceği her kadının merak ettiği bir konudur. İşte, en kısa sürede selülitten kurtulmanın bazı yöntemleri…

 

 

 

 

Selülitlere Neler İyi Gelir?

 

 

Su Tüketimini Artırın,

 

Elma Sirkeli Su Tüketin,

 

Kafeinden, Kızartmalardan ve Hazır-donmuş Gıdalardan Uzak Durun,

 

Selülitli Bölgeyi Düzenli Olarak Fırçalayın ve Masaj Yapın,

 

Kahve ve Şeker Peelingi Uygulayın,

 

Hayatınıza Hareket, Egzersiz ve Spor Katın…

 

 

 

 

Selülit Nasıl Geçer?

 

 

Selülit için hem doğal hem de ilaç tedavisi mümkündür. Selülit taytları fazla fayda sağlamazlar. Bu nedenle uzun vadede bir çözüm alınması için çeşitli selülit masaj aletleri kullanılması daha faydalı olacaktır.

 

 

 

Selülit için kesin tedavi sağlayan bir krem henüz olmasa da olan ürünlerin kısa vadede çözüm sağladığı görülür. Beslenme şeklinin değişmesi selüliti geçirmek için en hızlı sonuç alınan yöntemlerdendir. Taze ve organik sebze, meyvelerle beslenirseniz cildiniz de tazelenip gençleşecektir.

 

 

 

İster evde şifa bulmak adına aktarlardan satın alınan yağ karışımları ile masaj yapmak, isterse doktor tavsiyesi ile yapılan müdahaleler ile selüliti geçirmek için pek çok yöntem bulunmaktadır.

 

 

 

Kafein alımının azaltılması, sigarayı ve alkolü bırakmak ve egzersiz, tempolu yürüyüş yapmak da selülitin yayılmasını önlemek adına fayda sağlayacaktır.

 

 

Kafeinli, gazlı, asitli içeceklerden, cips ve hazır yiyeceklerden uzak durarak selülit gelişimini engelleyebilirsiniz.

 

 

 

Çok bilindik ve işe yaramayacak bir şey gibi kulağınıza gelse de bol su içmek en önemli selülit giderici adımlardan biridir. Çünkü su hem dolaşımı, hem de yağ yakımını kolaylaştırdığı için çok gereklidir.

 

 

İkinci adım selülit masajı yapmak ya da yaptırmaktır. Bu alanda uzman kişilerden destek alabilir ve haftada 3 kez masaja başlayabilirsiniz. Selülit masajı aleti ile kendiniz de uygulama yapabilirsiniz. Selülit çözümü için masajda püf nokta aşağıdan yukarı sert hareketlerle en az 45 dakika uygulama yapılmasında saklıdır.

 

 

Son olarak da selülit giderici bacak ağırlık çalışmaları yapmanız pürüzsüz cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir