Genel,  Güzellik

Makyajsız da çok güzel görünmenizi sağlayacak öneriler

Çok fazla makyaj yapmak, zamanla cildin zarar görmesine ve yıpranmasına neden olabilir. Bazı makyaj malzemelerinin içindeki kimyasallar ise cildin erken yaşlanmasına sebep oluyor. Cildinin erken yaşta yıpranmasını istemeyen binlerce kadının merak ettiği tek bir konu var: Makyajsız da güzel görünmek mümkün mü? Makyaj yapmadan güzel görünmek için öneriler…

 

 

 

 

Güzel görünmenin ve güzel bir cilde sahip olmanın altın kurallarından biri, doğru ve sağlıklı cilt bakım ürünleri kullanmaktır. Peeling etkili krem ve losyonlar, ciltteki ölü hücreleri temizlediği için güzellik uzmanları tarafından tavsiye ediliyor. Bunun dışında güzel olmanın bir diğer önemli kurallarından biri bakımlı olmak ve her gün cildinizi temizlemek.

 

 

 

Haftada en az 2 kez kil maskesi yapmak cildin canlanmasını ve çok daha genç görünmesini sağlıyor. Yeni nesil teknoloji ile üretilmiş olan yüz temizleme cihazları ise sivilce, akne ve siyah noktaların oluşumunu engelliyor.

 

 

 

Bunların dışında çok daha güzel görünmek için kullanılabilecek cilt bakım ürünlerinden bazıları; Yaşlanma karşıtı serumlar, peeling etkili yüz temizleme pedleri, jelleri ve kremleri, cilt lekelerini gideren onarıcı serumlar ve kremler, beyazlaştırıcı ve matlaştırıcı kremler, içinde çeşitli vitaminler olan doğal serumlar, gibi.

 

 

 

 

Makyajsız güzel bir cilde sahip olmanın yolları:

 

 

Düzenli uyku uyumak. Erken yatıp, erken kalkmak…

 

 

Düzenli uyku hem sağlığa hem de cilde faydalıdır. Özellikle 23.00 – 03.00 arasında uykuda olmak ve günün erken saatlerinde uyanmak, cildin çok daha sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlıyor.

 

 

 

 

Düzenli egzersiz, spor, dans veya yoga…

 

 

Hareket etmek, kolajen üretimini arttırır. Makyajsız da güzel görünmek, sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsak; haftada en az 3 gün spor veya egzersiz yapabilir, ya da yogaya başlayabiliriz. Düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak da yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların ve sarkmanın doğal ve hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına yardımcı olur. Yüz yogası cildinizin sarkmasını önler ve çok daha genç görünmenizi sağlar.

 

 

 

 

Sağlıklı ve organik gıdalarla beslenme…

 

 

Düzenli ve sağlıklı beslenme de en az uyku düzeni ve spor kadar önemlidir. Cildinize dokunan ve akne-sivilce oluşumuna sebep olan gıdaları belirlemeli ve onları tüketmeyi azaltmalısınız. Organik ve taze gıdalarla, tohum ve kuruyemişlerle beslenmeli, dondurulmuş, kızartılmış ve konserve gıdalardan uzak durmalısınız.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir