Genel,  Güzellik,  Sağlık

Karın germe ameliyatı nedir ? Karın germe nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı ile fazla derilerin alınarak gergin bir karına sahip olmak artık mümkün! İşte, karın germe ameliyatı hakkında merakları giderecek bilgiler…

 

 

Karın bölgesinde; yaş alma, hareketsiz yaşam, yapılan doğumlar ve dengesiz kilo alıp verme gibi etkilerle oluşan deri fazlalıkları ve sarkmaları özellikle kadınları hem görsel olarak rahatsız ediyor, hem de bu fazla deriler hareket kısıtlılığı, mutsuzluk, depresyon gibi etkilere yol açıyor.

 

 

Karın germe ameliyatı nedir ?

 

 

Karın bölgesinde yukarıda sayılan sebeplerle oluşan deri fazlalıklarının alınması ve kalan karın derisinin gerilerek sıkılaştırılması işlemine karın germe deniyor.

 

 

Bu ameliyat sayesinde hem daha güzel ve sıkı bir karın görüntüsüne kavuşuluyor, hem de gevşek derilerin engellediği günlük hayattaki birçok hareketin rahatça yapılması sağlanmış oluyor.

 

 

Karın germe nasıl yapılır?

 

 

Karın germe ameliyatı isteğiyle başvuran hastaların çoğunluğu doğum yapmış kadınlardan oluşuyor. Özellikle ikinci doğumdan sonra, karında görüntü bozuklukları ve sarkmalar daha çok oluşuyor. Bir de daha genç yaşta, doğum yapmamış, ciddi kilolar veren ya da obezite ile savaşan kadınlar da var.

 

 

Tabi erkeklerde de aynı durumlar kilo verildiği zaman oluşabiliyor. Karın bölgesinde yağ alınsa da fazla bir deri fazlalığı ve sarkması oluşuyor. O zaman liposuction işlemi yeterli olmuyor ve fazla derilerin de alınması gerekiyor. Bu gibi durumlarda karın germe ameliyatı yapılması gerekiyor.

 

 

En sık yapılan karın germe ameliyatı, doğum yapmış kadınlarda görülüyor. Bu fazla derilerin, sarktığı bölgenin altındaki ciltte yaralar, pişikler, kabarmalar, iltihabik problemler oluşuyor, o yüzden hızla tedavi edilmesi ve fazla derilerin alınması gerekiyor.

 

 

Kilo verilse de bu deriden kurtulmak mümkün olmayabiliyor. Hatta bu kilo alıp verme oranı fazla olan kişilerde, deri fazlalık ve sarkmaları sırt bölgesinde de görülebiliyor. Bazı ameliyatlarda karın gerilirken aynı anda bel bölgesinin de gerilmesi gerekebiliyor. Genital bölgede de, sarkmalara bağlı olarak sağlıksız görüntüler oluşabiliyor ve karın germe ameliyatı yaparken o bölgenin de düzeltilmesi gerekebiliyor.

 

 

Kimlere uygulanması sağlıklı olmaz!

 

 

Karın germe ameliyatı, deride sarkması olan, bu durumdan rahatsızlık duyan, kronik bir hastalığı olmayan her yetişkine yapılabilir.

 

 

Kişinin kronik bir hastalığı varsa, hala fazla kiloları var ve kilo verme süreci devam ediyorsa karın germe ameliyatı bir süre daha ertelenebilir. Buna muayene sonucunda, Uzman doktor ve kişinin birlikte karar vermesi sağlıklı olacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın