Yaşam

Ay taşı ne işe yarar? Ay taşının faydaları ve özellikleri

  Ay taşı doğurganlıkla, dişil enerjiyi yükseltmekle, arınma, rahatlama, denge ve sezgilerle bağlantılıdır. Ay taşı nasıl temizlenir? Ay taşının tüm özelliklerini ve faydalarını sizler için bu yazıda derledik.

 Ay taşı ne işe yarar? Ay taşının faydaları nelerdir?

  Ay taşı, zihne ve bedene yeniden enerji verebilen ve olumsuzlukları uzaklaştırabilen çok parlak bir enerji yayar. Ay taşının duyguları dengeler, odaklanmayı kolaylaştırır ve kadınların yaşam döngülerine karşılık gelir, tıpkı ay gibi.

  Dişil enerji ile bağlantıyı güçlendirdiğine; beslenme, teslimiyet, kabul ve sabır duygularını arttırdığına inanılıyor. Sakinleşmeyi, rahatlamayı ve uykuya dalmayı kolaylaştırmak, anlamlı rüyalar görmeye yardımcı olmak, psişik görme yeteneği ve sezgiyi desteklemek için Ay taşı mükemmel bir yardımcıdır.

  Yumuşak ve bu dünyadan olmayan görünümüyle dişilin gizemli taşı olarak da bilinen ay taşı, dişil enerji, doğurganlık ve bereket anlamlarına gelir.

 Ay taşının özellikleri:

  Ay taşı, ışıltılı ve aydınlık yayan görünümü sayesinde nesiller boyunca Doğu kültürlerinde iyi şansın sembolü olarak kabul edilmiştir. Ay taşı, Antik Yunan ve Roma uygarlıklarında mücevherlerde sıklıkla kullanılırdı. Mitolojik tanrılar, dişil enerji ve kadınlarla, doğurganlıkla bağlantılıydı. Duygularla da ilişkili olduğu için aşk taşı olarak da bilinir. Tarih boyunca tanrıçalarla özdeşleştirilmiş ve tanrıça enerjisi taşıdığı düşünülmüştür. Kadın hormonlarını dengeleme özelliği olan ay taşı, aynı zamanda dengeleyici ve sakinleştiricidir. Astrolojik olarak da Ay taşı, dişil enerjiyi temsil eden Ay gezegeni ve Ay’ın yöneticisi olduğu Yengeç burcu ile ilişkilidir.

 Ay taşının temel özellikleri:

Çakralar: Üçüncü Göz çakrası, Solar Pleksus çakra

Doğum taşı: Haziran ayı

Zodyak: Yengeç, Terazi, Akrep

Gök cismi: Ay

Element: Su

Sayısal titreşim: 4 sayısı

Renkler: Krem, sarı, mavi, gri, şeftali/pembe tonları

 Ay taşı nasıl ve ne için kullanılır?

   Ay taşı daha çok kolyeler, bileklikler, halhallar, küpeler ve yüzükler gibi takılarda kullanılır. Ay taşı, niyet ritüelleri için de oldukça önemli bir doğal taştır. Sezgisel olarak rüya görmeyi geliştirmek için ay taşını yastığınızın altına koyabilirsiniz. Yeniay ritüeli için de sol elinize aldığınız ay taşıyla meditasyon yapabilirsiniz. Ay taşının kısırlığa iyi geldiği bilinir. Doğum sancılarını hafifletir. Yin ve yang yani dişil ve eril enerjiyi temsil eder. Spiritüel anlamda kişinin sezgilerini kuvvetlendirir. Duyguları dengeleyerek kişinin sevgiyi daha kolay kabul etmesini sağlar.

   Kadim öğretilerden günümüze gelen bilgilere göre Ay taşının ve genel olarak doğal taşlar ile kristallerin öncelikle temizlenmesi, enerji anlamında arındırılması ve ardından da taşa niyet yüklemesi yapılması, taşa kodlama yapılması gerekir. Bunlar hem önceden bulundukları ortamlar ve onlara dokunmuş olan kişilerin enerjisini kristallerden temizlemek adına önemlidir hem de sizin üzerinizdeki olumlu etkilerini arttırmayı sağlar.

  Kristalinize özellikle hangi konularda destek istediğinizi, hangi ihtiyaçlar için onu kullanmaya başlayacağınızı, iyice düşünerek niyetinizi yüklemeniz enerjisinin daha yoğun ve etkili çalışmasını sağlar. Niyetinizi yüklerken bu ritüeli sevgi ile yapmaya dikkat edin. Taşınıza herhangi bir niyet yüklemeseniz bile taşınızı arındırırken onunla içsel bir bağ kurmanız, ihtiyaç duyduğunuz enerjinin aktive olmasını sağlayacaktır. Bunu yapmadan önce kısa da olsa bir meditasyon yapmanız sizin yaydığınız frekansı da olumlu anlamda yükseltir.

 Ay taşının gerçek olduğu nasıl anlaşılır? Ne renktir?

  En yüksek kaliteli Ay taşı, renk olarak hafif mavi bir parlaklığa ve yarı saydam kaliteye sahip olup, esasen renksizdir. Farklı Ay taşı çeşitleri ise griden yeşile, kahverengiden pembeye kadar değişebilir. Doğal taşlar yapıları gereği oda sıcaklığında da soğukturlar, fakat sahte veya boyanmış taşlar daha sıcaktır.  Taş ısıtılırsa, üzerindeki rengin gerçek mi yoksa yapay mı olduğunu tespit edebiliriz. Sonradan boyanmış taşlar yavaş yavaş boyayı atacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir